اتوماسیون صنعتی به بهره گیری از رایانه ها بجای متصدیان انسانی برای کنترل دستگاه ها و فرایندهای صنعتی گفته می شود . امروزه کاربرد اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع و پروسه های مختلف صنعتی به وفور به چشم می خورد . کنترل پروسه و سیستمهای اندازه گیری پیچیده ای که در صنایعی همچون نفت ، گاز ، پتروشیمی ، صنایع شیمیایی ، صنایع غذایی ، صنایع خودرو سازی و غیره بکار می آید نیازمند ابزارالات بسیار دقیق و حساس می باشند . پیشرفتهای تکنیکی اخیر در کنترل فرایند و اندازه گیری پارامترهای مختلف صنعتی از قبیل فشار ، دما ، جریان و غیره باعث افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه های تولید گردیده است .

برخی از مزایای اتوماسیون صنعتی به شرح ذیل می باشد:

تکرارپذیری فعالیتها و فرایندها

– افزایش کیفیت محصولات تولیدی

– افزایش سرعت تولید (کمیت تولید)

– کنترل کیفیت دقیقتر و سریعتر

– کاهش پسماندهای تولید (ضایعات)

– افزایش بهره وری واحدهای صنعتی

– بالا بردن ضریب ایمنی برای نیروی انسانی و کاستن از فشارهای روحی و جسمی

اتوماسیون صنعتی

 

 

در حال حاضرارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی در صنایع مختلف و در کنار آن افزایش کمی تولید ، هدف اصلی هر واحد صنعتی می باشد و مدیران صنایع نیز به این مهم واقف بوده و تمام سعی خود را در جهت نیل به این هدف متمرکز نموده اند .

 

لازمه افزایش کیفیت و کمیت یک محصول ، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک می باشد . ماشین آلاتی که بیشتر مراحل کاری آنها به طور خودکار صورت گرفته و اتکای آن به عوامل انسانی کمتر باشد . چنین ماشین آلاتی جهت کارکرد صحیح خود نیاز به یک بخش فرمان خودکار دارند که معمولا از یک سیستم کنترل قابل برنامه ریزی (به عنوان مثال PLC یامدار منطقی قابل برنامه ریزی) در این بخش استفاده میگردد . بخش کنترل قابل برنامه ریزی مطابق با الگوریتم کاری ماشین ، برنامه ریزی شده و میتواند متناسب با شرایط لحظه ای به عملگر های دستگاه فرمان داده و در نهایت ماشین را کنترل کند.

 

شركت راهبرد هوشمند گرین در بخش اتوماسیون صنعتی خود به پشتوانه كادر فنی و متخصصان با تجربه و با بكارگیری فناوری روز، تجهیزات و استانداردهای مناسب در زمینه‌های تخصصی كنترل، برق و ابزاردقیق، قادر به ارائه راهكارهای جامع و نوین برای سیستمهای كنترل و نظارت واحد‌های صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، انتقال فرآورده های نفتی و گازی، کارخانه ها،… می‌باشد.

• ارائه خدمات مشاوره جهت انتخاب مناسب‌ ترین راهکار و تجهیزات اتوماسیون صنعتی
• ارائه خدمات مهندسی سیستم های كنترل بر طبق استانداردهای مرتبط
• تهیه و تأمین تجهیزات سیستم‌های كنترل از معتبرترین سازندگان اروپایی
• ساخت و نصب انواع تابلوهای برق ، سیستم‌های كنترل و سیستم‌های هشداردهنده
• پیش راه اندازی و راه اندازی انواع سیستم‌های كنترل و برق واحدهای صنعتی

اتوماسیون صنعتی
راهبرد هوشمند گرین